Mivel egyszerre olvastam el mind a három kötetet, nem igazán emlékszem, hogy hol ért véget az egyik, és hol kezdődött a másik, így amolyan ömlesztett gondolatokat írok róla. A sorozat darabjai: The Iron King, Winter’s Passage (ami egy novella az első és a második rész között), The Iron Daughter és The Iron Queen. A borítók gyönyörűek, már nagyon régen felkeltették az érdeklődésem, csak meg akartam várni, amíg befejeződik a sorozat, hogy egyben olvassam el mindent.
A történet: Meghan Chase nagyjából átlagos tizenhat évesnek gondolja magát, amíg el nem kezdenek furcsán alakulni körülötte a dolgok. Az apja már gyerekkorában eltűnt, és most évekkel később a négy éves öccsének is nyoma veszik. A legjobb barátjától, Robbie-tól, aki valójában Robin Goodfellownak vagyis Pucknak (igen, az a Puck abból a bizonyos Shakespeare műből) hívnak, tudja meg, hogy létezik egy másik világ, a tündérek világa, akik közül valamelyik felelős Meghan öccsének elrablásáért...
A cselekményről nem sok mindent mondhatok, mert nem akarom elköpni, mi is történik, de annyit elárulok, hogy onnantól kedve, hogy Meghan átlép a tündérek birodalmába, pörögni kezdenek az események. A sorozat mitológiája nagyon szépen ki van dolgozva, a Nyári Udvar és a Téli Udvar is megjelenik a maguk mindenféle tündéreivel, de egy csomó másmilyen lény is akad a könyvben.
A szereplők is elég jók. Meghan nem annyira egyedi, de nem is az idegesítő, folyton bénázó főszereplők táborát gazdagítja, viszont Puck szinte az elejétől fogva a kedvencem lett. A trükkös Robin Goodfellow adja a sorozat poénjainak nagy részét, hihetetlen milyen dolgok ki nem derülnek róla, és remek beszólásai vannak, ő lett az egyik kedvenc szereplőm. A másik Ash, a Téli Udvar hercege, aki a maga bosszúszomjával és jegességével meglepően dögös. De akiért leginkább érdemes volt a könyvekhez nyúlni, az nem más, mint Grimalkin, a macska, akinek mindenki tartozik egy szíveséggel, ha pedig nem, hát majd fog. Komolyan, majdnem átneveztem a saját cicámat is Grimre, annyira jófej karakter.
Amit még ki szeretnék emelni az az, hogy az írónő jól ír, nem ragad le dolgoknál, hanem többnyire szépen keveri a kalandokba a szereplőket, normális ütemben derülnek ki rejtélyek, és van jónéhány csata is, egyszóval nem unatkoztam egyik kötetnél sem. A romantika része sincs eltúlozva, bár kicsit erőltetett a szerelmi háromszög, mert azt hiszem, elég hamar nyilvánvalóvá válik, hogy csakis egyvalakinek van esélye Meghannél.
A sorozat befejező kötetet elvileg a The Iron Queen, ami szerintem tökéletesen ért véget, úgyhogy ezt a posztot be is fejezem ennyivel, és később írok a folytatásokról. Az biztos, hogy újabb mindenképp olvasok még tőle írónőre találtam, nemsokára új sorozat jelenik meg tőle, már fel is tettem a kívánságlistámra.
Amit (nagyon) szerettem: Grimalkint; a világot; Ash-t; a lényeket, amik nagyon ötletesek voltak, Puckot.